OKUL DOSTLARI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PortalliAnasayfaAramaLatest imagesGiriş yapKayıt Ol

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle

3 posters
YazarMesaj
öğretmen
Yönetici
Yönetici
öğretmen

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Empty
MesajKonu: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimePerş. Haz. 21, 2007 10:15 pm

Modern Türkiye'nin kurucusu ulu önder ****** 10.Kasım.1938 yılında İstanbul da hayata gözlerini kapayınca cenazesi Ankara'ya getirilmiş, Etnografya Müzesinin büyük salonunda geçici olarak defnedilmişti. Bu arada Ankara'nın her yerinden görülebilen Rasattepe'ye de Anıtkabir yapımı için açılan proje yarışmasında Profesör Emin Onat ve Doçent Orhan Arda'nın projesi seçilmişti. 1944 de inşaatına başlanan Anıtkabire 10 Kasım 1953 de ******'ün cenazesi defnedildi. Çevresi düzenlenerek park haline getirilen ve Anıttepe olarak anılmaya başlayan Anıtkabirin bulunduğu alana Tandoğan Meydanı'ndan ulaşılıyor. Girişte yer alan merdivenli yol ile İstiklal ve Hürriyet kuleleri arasından 24 aslan heykelinin süslediği Aslanlı yol, ziyaretçileri Anıtkabirde toplantılarının yapıldığı büyük avluya getiriyor. Bu bölümde sağda Mehmetçik, solda ise Müdaafa-i Hukuk Kuleleri, toplantı yerinin sağ dış köşesinde Zafer Kulesi, güneyde Barış Kulesi yer alırken bu iki kule arasında ******'ün mezarının bulunduğu Şeref Holü, bu bölümün karşısında da Türkiye'nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün mezarı bulunuyor. Anıtkabirin Çankaya yönündeki bölümünde 23 Nisan ve Misak-ı Milliye kuleleri ve ******'e ait kullanım eşyalarının sergilendiği salonlar, kütüphane yer alıyor. Anıtkabir ziyaretçileri burada ******'ün resmi ve sivil elbiselerini, kendisine takdim edilen bazı armağanları, madalya, baston, kılıç, kondisyon aleti, belgeleri, fotoğrafları görebiliyorlar. Ayrıca dış bölümlerde ******'ün makam ve tören otomobilleri, Atanın naaşının taşındığı top arabası sergileniyor.
Ülkemizi ziyaret eden yabancı devlet adamları başta olmak üzere, Ankara ya gelen yerli ve yabancı turistler tarafından hemen hemen herkesin ilk durak noktası olan Anıtkabir geceleri ışıklandırılıyor ve 09.00 -17.00 arası Pazartesi günü hariç her gün gezilebiliyor.
Tel no: 0 312 231 79 75

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Jyzgng13myodje5e2dtz

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Dn2qmz1yywmzywyzyxuq

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Glgdwionyz4jzzttuxa5

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Dfowmjd4lmzbintzbjjn

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle G2z2nc0tenqmol22l2ym

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Yznnhdmm2mdglmzi1jmw
https://okuldostlari.yetkin-forum.com/
benixy
Özel Üye
Özel Üye
benixy

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimeC.tesi Haz. 23, 2007 1:28 pm

pylşm için tşk
http://www.forumyolu.net
zeynep
Forum Demirbaşı
Forum Demirbaşı
zeynep

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimeC.tesi Haz. 23, 2007 1:48 pm

katılıyorum ramazana teşekkürler hocam !!!
benixy
Özel Üye
Özel Üye
benixy

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimeC.tesi Haz. 23, 2007 1:51 pm

katılma kzıım alla alla Very Happy:D:D:D
zeynep
Forum Demirbaşı
Forum Demirbaşı
zeynep

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimeC.tesi Haz. 23, 2007 2:04 pm

peki sen bilirsin katılmıyorum
hocam paylaşım için teşekkürler

En son tarafından Cuma Haz. 29, 2007 3:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
benixy
Özel Üye
Özel Üye
benixy

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimePaz Haz. 24, 2007 7:56 pm

katılma kızım katılma anlamıyormusun:D
zeynep
Forum Demirbaşı
Forum Demirbaşı
zeynep

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimeCuma Haz. 29, 2007 3:30 pm

ben ne dedim
benixy
Özel Üye
Özel Üye
benixy

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimeCuma Haz. 29, 2007 11:45 pm

bende dedim katılma
zeynep
Forum Demirbaşı
Forum Demirbaşı
zeynep

MesajKonu: Geri: Anıtkabir Müzesi/Resimlerle   Anıtkabir Müzesi/Resimlerle Icon_minitimePaz Tem. 15, 2007 7:18 pm

bende katılmıyorum dedim

Anıtkabir Müzesi/Resimlerle
1 sayfadaki 1 sayfası